Punktura w Studio Masażu Spa-Med Gdańsk Morena

Elektropunktura


W nowoczesnej elektroounkturze stosuje się paczkowane impulsy szpilkowe o różnych polaryzacjach: bipolarne oraz unipolarne: dodatni, ujemne i naprzemienne:

❖ Testuje się zaburzenia energetyczne : zapalne — nadmiarowe, niedobory, blokady i pustki energetyczne w o.cz. w każdym PBA i i aktywuje się swobodny przepływ energii zawsze podczas aktywacji doprowadzając w miarę możliwości do stanu prawidłowego—pośredniego pomiędzy nadmiarem i niedoborem. To jednocześnie określa czas stymulacji.

❖ Ogólnie w terapii wykorzystuje się zazwyczaj wiekowe doświadczenia terapeutów, ale w dolegliwościach stawowych stosuje się aktywację co najmniej po jednym punkcie w każdym o.cz. Yin i Yang doprowadzając do stanu prawidłowego.

❖ Stan prawidłowy we wszystkich o.cz. obejmujących dany staw ułatwia systemowi immunologicznemu przeprowadzić oczyszczanie energetyczne, co znacznie przyspiesza skuteczne uzyskiwanie efektów terapeutycznych.


Termoopunktura cygarem moksa


Moksa —działanie temperatury = aktywowanie kwantów energii = fononów:

❖Cygaro moksy jest wykonywane z rośliny moksy z dodatkami substancji aromatycznych;

❖Służy do przygrzewania i przypiekania uku-punktów;

❖Jedna moksa żarzy się ponad 40 min. i wystarcza na wykonani 3 zabiegów;

❖Zabiegi moksowania zaleca się w chorobach spowodowanych zbyt intensywnym lub zbyt długim działaniem: zimna, wiatru wilgoci; u osób z syndromem niedoboru energetycznego

❖ Wskazania pokrywają się ze wskazaniami do akupunktury.

Ze względu na silne zapachy wydzielane z żarzącej się moksy nie zaleca się wykonywać ją w warunkach domowych. Pomieszczenie winno być bardzo silnie wietrzone.

Akupresura


Akupresura — stymulacja mechaniczna akupunktów:

❖wg Prof. Sedlaka — podczas stymulacji działa prawo piezoelektryczne; interpretować to można: na skutek odkształceń mechanicznych ciała naruszone zostają wiązania atomowe w tkankach i powstają fonony, których dodatkowa obecność może być odbierana w mózgu — biokomputerze;

❖Podobnie jak w akupunkturze stosuje się ważne punkty: źródłowe, spustowe, kluczowe, sedatywne, tonizujące, bólowe;

❖dobór punktów: przyległe, przeciwległe i odległe —zazwyczaj przeciwbólowe ( poniżej łokcia lub kolana);

❖doświadczenie i wyczucie; • Organizm w miarę możliwości reguluje przepływ energii

Zadzwoń: 512-971-511